fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLFIXTURESLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SUN JUNE 9 – PAGE 4

Sunday 9 June 2019 (10.30)
8 Sun Red (KO 10.30 unless stated):
Portmarnock AFC v Killester/Donnycarney FC, Paddy’s Hill;
Mount Merrion v Cabinteely FC, Deer Park;
St Kevin’s Boys v Peamount Utd, Wards Cross;
Shamrock Rovers v Malahide Utd, Roadstone S&S Club;
Finglas Utd v St Joseph’s Boys, Kilshane Road;
Broadford Rovers v St Mochtas, Broadford Park;
Belvedere FC v Knocklyon Utd, Clontarf A/W
8 Sun Blue (KO 10.30 unless stated):
Kilnamanagh AFC v Crumlin Utd, Ring Road Tallaght;
Terenure Rangers v Park Celtic, Bushy Park;
Templeogue Utd v Shankill FC, Tymon Park;
Phoenix FC v Verona FC, Martin Savage Park;
Lakelands FC v Parkvale FC, St Tiernan’s Comm Sch,;
Cherry Orchard v Home Farm, The Lawns;
Cambridge Boys v Raheny Utd, Ringsend Park;
St Francis, Idle
8 Sun Yellow (KO 10.30 unless stated):
Ardmore Rovers, Idle;
Verona FC v Mount Merrion, Coolmine Pk;
Cabinteely FC v Broadford Rovers, Kilboggit Park;
Cambridge FC v Ballybrack FC, Ringsend Park;
Lakelands FC v Templeogue Utd, St Tiernan’s Comm Sch,, 12.30
8 Sun Orange (KO 10.30 unless stated):
St John Vianney v Swords Manor, Kilmore Drive;
Raheny Utd v Clontarf FC, No16 St Anne’s Pk;
Ballyoulster Utd v St Mochta’s, Loughlinstown Road;
St Paul’s Artane v Killegland AFC, Ribh Rd
8 Sun Brown (KO 10.30 unless stated):
Terenure Rangers v Knocklyon Utd, Bushy Park;
Templeogue Utd v Lakelands FC, Tymon Park;
Palmerstown FC v Broadford Rovers, Glenaulin Park;
Lourdes Celtic v Kilnamanagh AFC, Sundrive Park
8 Sun Grey (KO 10.30 unless stated):
Templeogue Utd, Idle;
Larkview FC v Broadford Rovers, Whelan Park;
Dundrum FC v Railway Union (SD), Meadowbrook;
Blessington AFC v Lakelands FC, Cross Chapel, Wicklow
8 Sun Emerald (KO 10.30 unless stated):
Portmarnock AFC, Idle;
Kinsealy Utd v Clontarf FC, Kinsealy Court Est;
Glasnevin FC v St Malachys, Albert Col;
Trinity Donaghmede v Lusk Utd, Fr Collins Park;
Marino FC v Finglas Utd, Croyden Gardens;
Raheny Utd v Killester Utd/Donnycarney, No16 St Anne’s Pk, 11.30
8 Sun Green (KO 10.30 unless stated):
Shankill FC v Lakelands FC, Shanganagh Park;
Mourne Celtic v Brookfield Celtic SD, Brickfields Park;
Celbridge Town v Tallaght Town SD, St Patrick’s Pk;
Blessington AFC v Park Celtic, Cross Chapel, Wicklow
8 Sun Navy (KO 10.30 unless stated):
Mid Sutton, Idle;
Trinity Donaghmede v Clontarf FC, Fr Collins Park;
St John Vianney v Ayrfield Utd, Kilmore Drive;
Portmarnock AFC v Glasnevin FC, Paddy’s Hill;
Finglas Celtic v Killegland AFC, Kilshane Road;
Corduff FC v Swords Celtic, Corduff Park;
Castleknock Celtic v Sheriff YC, Porterstown Park;
Marino FC v Drumcondra AFC, Croyden Gardens
8 Sun Silver (KO 10.30 unless stated):
Shankill FC v Newlands/Castle Pk, Shanganagh Park;
Sacred Heart v Jobstown Celtic, Killinarden Hill;
Esker Celtic v Dundrum FC, Balrothery Park;
Cabinteely FC v Terenure Rangers, Kilboggit Park;
Ardmore Rovers v Granada FC SD, St Killian’s, Bray, 12.0
Sunday 9th June 2019
9 Sun Red (KO 11.30 unless stated).:
Cabinteely FC v Shamrock Rovers, Kilboggit Park, 11.30;
Clontarf FC v St Joseph’s Boys, St Anne’s Park, 11.30;
Kilnamanagh AFC v St Mochtas, Ring Road Tallaght, 11.30;
Peamount Utd v Belvedere FC, Greenogue, 11.30;
Shelbourne Academy v Cambridge Boys, AUL Complex, 11.30;
St Kevin’s Boys v Home Farm, Wards Cross, 11.30;
Portmarnock AFC v Broadford Rovers, Paddy’s Hill, 11.30;
Ardmore Rovers v Malahide Utd, St Killian’s School, 12.0
9 Sun Blue (KO 11.30 unless stated).:
Raheny Utd v Templeogue Utd, No16 St Anne’s Pk, 1.30;
Clondalkin Celtic v Newbridge Town, Corkagh Park, 11.30;
Glasnevin FC v Knocklyon Utd, Albert Col, 11.30;
Phoenix FC v St Mochtas, Martin Savage Park, 11.30;
Swords Celtic v Portmarnock AFC, Balheary Swords, 11.30;
Terenure Rangers v St Francis, Bushy Park, 11.30;
Mount Merrion v Cherry Orchard, Deer Park, 11.30
9 Sun Yellow (KO 11.30 unless stated):
Phoenix FC v Swords Manor, Martin Savage Park, 11.30;
St Kevin’s Boys v Marino FC, Wards Cross, 11.30;
St Mochtas, Idle;
Verona FC v St Ita’s AFC, Coolmine Pk, 11.30;
Swords Celtic v Portmarnock AFC, Balheary Swords, 11.30;
Raheny Utd v Castleknock Celtic, No16 St Anne’s Pk, 12.30
9 Sun Orange (KO 11.30 unless stated).:
Mount Merrion v Broadford Rovers, Deer Park, 11.30;
Lakelands FC v Terenure Rangers, St Tiernan’s Comm Sch,, 11.30;
Park Celtic v Shelbourne Academy, Cabinteely Park, 11.30;
Cabinteely FC v Dundrum FC, Kilboggit Park, 11.30;
St Joseph’s Boys v Knocklyon Utd, Pearse Park, 11.30;
Templeogue Utd v Larkview FC, Tymon Park, 11.30;
Shankill FC v Esker Celtic, Shanganagh Park, 11.30 Postponed
9 Sun Brown (KO 11.30 unless stated).:
St Paul’s Artane v Newbridge Town, Ribh Rd, 11.30;
Kinsealy Utd v Clontarf FC, Kinsealy Court Est, 11.30;
Blue Magic v Raheny Utd, Ballymun Soc Complex, 11.30
9 Sun Grey (KO 11.30 unless stated).:
Tallaght Town SD 1st v Knocklyon Utd, Andy Moore Pk Tallaght, 11.30;
Jobstown Celtic v Firhouse Carmel, Jobstown Park, 11.30;
Broadford Rovers v Mourne Celtic, Broadford Park, 11.30
9 Sun Emerald (KO 11.30 unless stated).:
Tolka Rovers v Portrane Athletic, Johnstown Park, 11.30;
Swords Celtic v Verona FC, Balheary Swords, 11.30;
Killegland AFC v Howth Celtic, St Mary’s Ashbourne, 11.30;
Portmarnock AFC, Idle;
Howth Celtic v Killegland AFC, Celtic Park, 11.30 Postponed;
Dingle Utd v Lusk Utd, John Paul Park, 11.30
9 Sun Green (KO 11.30 unless stated).:
AFC Utd v Lakelands FC, Aylesbury Pk, Tallaght;
Tallaght Town SD 2nd v Parkvale FC, Andy Moore Pk Tallaght;
Mount Merrion v Kilnamanagh AFC, Deer Park;
Ardmore Rovers v Knocklyon Utd, St Killian’s School, 1pm
9 Sun Navy (KO 11.30 unless stated).:
Lakelands FC v Leixlip Utd, St Tiernan’s Comm Sch,, 1.30;
Terenure Rangers v Brookfield Celtic SD, Bushy Park, 11.30;
Newlands/Castle Pk v Templeogue Utd, Moyle Pk College Clondalkin, 11.30;
Granada FC SD, Idle;
Crumlin Utd v Dundrum FC, Willie Pearse Park, 11.30;
Cabinteely FC v Celbridge Town, Kilboggit Park, 11.30
9 Sun Silver (KO 11.30 unless stated).:
St Mochtas v Balrothery FC, Porterstown Road, 11.30;
Kinsealy Utd v Raheny Utd, Waterside Pitches, Kinsealy, 11.30;
Ayrfield Utd v Finglas Celtic, Ayrfield Comm Centre, 11.30

Related posts

GALWAY FOOTBALL ASSOCITION

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE

Eamon Scott

FIVE STAR FAIRVIEW HAVE TOO MUCH CLASS FOR CAREW IN FAI JUNIOR CUP

Eamon Scott