fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageDDSLFIXTURESLatest News Homepage

DDSL FIXTURES – SAT JUNE 8 PAGE 1

Saturday 8 June 2019 (10.30)
8 Sat Red (KO 10.30 unless stated):
Cherry Orchard v Shelbourne Academy, The Lawns;
Crumlin Utd v St Mochtas, Willie Pearse Park;
Home Farm v Templeogue Utd, VEC Whitehall,;
Shamrock Rovers v Celbridge Town, Roadstone S&S Club;
St Kevin’s Boys v Corduff FC, Wards Cross;
Swords Celtic v Esker Celtic, Balheary Swords;
Lucan Utd v Belvedere FC, Airlie Heights;
Ardmore Rovers, Idle
8 Sat Blue (KO 10.30 unless stated):
Castleknock Celtic v Rathcoole Boys, Porterstown Park;
Leicester Celtic v Portmarnock AFC, Loreto Park;
Leicester Celtic v Malahide Utd, Loreto Park Postponed;
Terenure Rangers v St Kevin’s Boys, Bushy Park;
Leixlip Utd v Wayside Celtic, Leixlip Amm Centre
8 Sat Yellow (KO 10.30 unless stated):
Leicester Celtic v Knocklyon Utd, Loreto Park;
Terenure Rangers v Tallaght Town SD 1st, Bushy Park;
St Joseph’s Boys v Mount Merrion, Pearse Park;
Clondalkin Celtic v Beechwood FC SD 1st, Corkagh Park Postponed
8 Sat Orange (KO 10.30 unless stated):
Hartstown Huntstown, Idle;
Swords Celtic v St Mochta’s, Balheary Swords;
Lusk Utd v Lucan Utd, Rathmore Rd Lusk;
Esker Celtic v Ballyoulster Utd, Hermitage Park
8 Sat Grey (KO 10.30 unless stated):
Hartstown Huntstown v Templeogue Utd, Hartstown Park;
Beechwood FC SD 2nd v Kingswood SD, St Killian’s, German Sch, Postponed;
Mountview Boys v Clondalkin Celtic, Mountview Park;
Kingswood SD v Leicester Celtic, Kingswood Heights
8 Sat Green (KO 10.30 unless stated):
St John Bosco v Manortown Utd, Brickfields Park;
Belmont FC SD 1st v Wayside Celtic, Herbert Park;
Belgrave AFC SD v Booth Road Celtic, Bluebell Road;
Beechwood FC SD 3RD v Collinstown FC, Herbert Park Postponed;
Peamount Utd v Park Celtic, Greenogue
8 Sat Purple (KO 10.30 unless stated):
Marks Celtic v St Maelruans, Butler Park;
Sacred Heart v Knockmitten Utd bluebell, Killinarden Hill;
Rathcoole Boys v Leixlip Utd, Frank Cox Park;
Drumcondra AFC v Glebe North FC, Dominican College;
Crumlin Utd, Idle
8 Sat White (KO 10.30 unless stated):
Arthur Griffith Park SD v Beechwood FC SD 4TH, Griffeen Valley Pk, Esker Drive Postponed;
Rosemount Mulvey v St Marys Boys, Rosemount Park;
St Joseph’s Boys v Granada FC SD, Pearse Park;
St Peters v Shankill FC, Peoples Park;
Ardmore Rovers v Belmont FC SD 2ND, St Killian’s, Bray, 12.0
Saturday 8th June 2019
9 Sat Red (KO 11.30 unless stated):
Lucan Utd v Cherry Orchard, Airlie Heights, 11.30;
Shamrock Rovers v Esker Celtic, Roadstone S&S Club, 11.30;
Templeogue Utd v Greystones Utd, Tymon Park, 11.30;
Celbridge Town v Peamount Utd, St Patrick’s Park, 11.30;
Crumlin Utd v St Kevin’s Boys, Willie Pearse Park, 11.30;
Finglas Celtic v Ballyoulster Utd, Kilshane Road, 11.30
9 Sat Blue (KO11.30 unless stated):
Corduff FC v Lourdes Celtic, Corduff Park, 11.30;
Crumlin Utd v Home Farm, Willie Pearse Park, 11.30;
Leicester Celtic v Finglas Utd, Loreto Park, 11.30;
Newbridge Town v St John Vianney, Station Rd, Newbridge, 11.30;
Mountview Boys v Terenure Rangers, Mountview Park, 11.30;
St Kevin’s Boys v Rathcoole Boys, Wards Cross, 11.30;
St Mochta’s v Malahide Utd, Porterstown Road, 11.30 Postponed;
Leixlip Utd v Belvedere FC, Leixlip Amm Centre, 11.30
9 Sat Yellow (KO 11.30 unless stated):
Corduff FC v Portmarnock AFC, Corduff Park, 11.30;
Belvedere FC, Idle;
Verona FC v Hartstown Huntstown, Coolmine Pk, 11.30;
Killester/Donnycarney FC v Castleknock Celtic, Maypark, 11.30
9 Sat Orange (KO 11.30 unless stated):
Terenure Rangers v Ballyfermot Utd, Bushy Park, 11.30;
Palmerstown FC v Wayside Celtic, Glenaulin Park, 11.30;
Greystones Utd v St Joseph’s Boys, Woodlands, 11.30;
Dalkey Utd v Mount Merrion, Hyde Park, 11.30;
Beechwood FC SD 1st v Granada FC SD 1ST, St Killian’s, German Sch, 11.30 Postponed;
Ardmore Rovers v Cabinteely FC, St Killian’s, Bray, 12.0
9 Sat Brown (KO 11.30 unless stated):
Sacred Heart v Beechwood FC SD 2nd, Killinarden Hill, 11.30 Postponed;
Collinstown FC v Belmont FC SD 1st, Collinstown Park, 11.30;
Blessington AFC SD 1st v Granada FC SD 2nd, Cross Chapel, Wicklow, 11.30;
Beech Park SD v Harold’s Cross SD, Griffeen Valley Park, 11.30
9 Sat Grey (KO 11.30 unless stated):
Belmont FC SD 2nd v Ardmore Rovers, Herbert Park, 11.30;
Bluebell/Knockmitten v Ballyoulster Utd, Knockmitten Park, 11.30;
Park Celtic v Dalkey Utd, Cabinteely Park, 11.30;
Broadford Rovers v Mount Merrion, Broadford Park, 11.30;
AFC Belgrave SD v Greystones Utd, Bluebell Road, 11.30;
Enniskerry YC v ST James ATH FC SD, Step aside All Weather, 11.30;
Arthur Griffith Park SD v Kingswood FC SD, Griffeen valley park esker drive, 11.30
9 Sat Emerald (KO 11.30 unless stated):
Peamount Utd v St Malachys, Greenogue, 11.30;
Rivermount Boys v Lucan Utd, Tolka Valley Park, 11.30;
Portmarnock AFC v Lusk Utd, Paddy’s Hill, 11.30;
Castleknock Celtic v Glebe North FC, Porterstown Park, 11.30;
Ballymun Utd, Idle
9 Sat Green (KO 11.30 unless stated):
Blessington AFC SD 2nd v Ballyowen Celtic SD, Cross Chapel, Wicklow, 11.30;
Liffey Valley Rangers v Firhouse Carmel, Ballyowen Park, 11.30;
Rathcoole Boys v Esker Celtic SD, Frank Cox Park, 11.30;
Leixlip Utd v Wayside Celtic, Leixlip Amm Centre, 11.30;
Ballyoulster Utd v Dalkey Utd, Loughlinstown Road, 11.30
9 Sat Purple (KO 11.30 unless stated):
Donnybrook FC v Park Celtic, Herbert Park;
Leicester Celtic v Collinstown FC, Loreto Park, 11.30;
Granada FC SD 3rd, Idle;
Greenhill’s Boys v Clondalkin Celtic, Greenhills Park, 11.30
9 Sat Silver (KO 11.30 unless stated):
Ardmore Rovers v Carriglea FC SD, St Killian’s, Bray, 1.0;
Knockmitten/Bluebell Utd v Hartstown Huntstown, Knockmitten Park, 11.30;
Stepaside SD v Granada FC SD 4th, Step aside All Weather, 11.30;
Ballyfermot Utd, Idle;
Beechwood FC SD 3rd v Rosemount Mulvey, Herbert Park, 11.30 Postponed

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

FAI SCHOOLS – RESULTS, FIXTURES

Eamon Scott

NDSL 11-A-SIDE FIXTURES

Eamon Scott