All Fixtures Homepage DDSL Latest News Homepage

DDSL FIXTURES – MIDWEEK GAMES

Monday 20 May 2019 (6.30pm)
13 Sat Premier:
Esker Celtic v Shamrock Rovers, Hermitage Park, Referee: Hawkins Denis;
Cherry Orchard v Leixlip Utd, Elmdale Cresent, Referee: Nolan Thomas;
Peamount Utd v Newbridge Town, Greenogue, Referee: Mc Bride Philip;
St Joseph’s Boys v Cabinteely FC, Pearse Park, Referee: McCann Robert;
Stella Maris v Home Farm, Dublin Port Stadium, Richmond Road,, Referee: Caswell Graham;
Tolka Rovers v St Kevin’s Boys, Johnstown Park, Referee: Burke Shay
13 Sat B:
Peamount Utd v Ballyowen Celtic A (SD), Greenogue, Referee: Clarke Aaron;
Mount Merrion v Dalkey Utd (SD), UCD, Nova, Referee: Brien Flann;
Leixlip Utd v St John Bosco, Leixlip Amm Centre, Referee: Gricius Justas;
Hartstown Huntstown v Mulhuddart FC, Hartstown Park, Referee: Hunter Brendan;
Castleknock Celtic v Ballyoulster Utd, Porterstown Park, Referee: Quigley Dominic;
Ardmore Rovers v Manortown Utd, Ballywaltrim, 7pm, Referee: Traem Alexander
13 Sat B1:
St Mochta’s v Beech Park (SD), Porterstown Road, 6.15pm, Referee: Byrne Willie;
Ballyowen Celtic B (SD) v Firhouse Carmel, Griffeen Valley Park, Referee: Kelly John;
Granada FC v Railway Union (SD), Meadowvale, Referee: Brennan Tim;
Castleknock Celtic v Rathcoole Boys, Porterstown Park, Referee: Ibeanu Israel;
Jobstown Celtic v Manortown Utd, Jobstown Park, Referee: Byrne Alex;
St Marys Boys v Park Celtic, Moreen Park, Referee: Byrne Liam
14 Sat Premier:
St Kevin’s Boys v Corduff FC, Ellenfield, Referee: McEvoy Ben;
St Joseph’s Boys v Templeogue Utd, Pearse Park, Referee: Quinn Thomas;
St Francis v Shamrock Rovers, Baldonnel, Referee: Browne Martin;
Shelbourne Academy v Malahide Utd, AUL Complex;
Cherry Orchard v Cabinteely FC, Elmdale Cresent, Referee: Kavanagh Andy;
Belvedere FC v Home Farm, Clontarf A/W, Referee: Bradley Robert
14 Sat B:
Rathcoole Boys v Templeogue Utd, Frank Cox Park, Referee: Coyle Conor;
Park Celtic v Ardmore Rovers, St Laurence’s Col, Referee: Delaney John;
Knocklyon Utd v Ballyoulster Utd, Delaford Park, Referee: Mooney Robert;
Kinsealy Utd v Castleknock Celtic, Kinsealy Court Est, Referee: Stanley Thomas;
Esker Celtic v Hartstown Huntstown, Hermitage Park, Referee: Ward Reece;
St Mochta’s v Lucan Utd, Porterstown Road, 7.30pm, Referee: Byrne Willie.
Tuesday 21 May 2019 (6.30pm)

12 Sat Premier:
St Joseph’s Boys v Wayside Celtic, Pearse Park, Referee: Delaney Mark;
Cherry Orchard v Malahide Utd, Elmdale Cresent, Referee: Kavanagh Andy;
St Francis v Peamount Utd, Baldonnel, Referee: Shevlin John;
Shamrock Rovers v Leixlip Utd, Roadstone S&S Club, Referee: O’Dowd Aaron;
Belvedere FC v Templeogue Utd, Clontarf A/W, Referee: Bradley Robert;
St Kevin’s Boys v Lourdes Celtic, Ellenfield, 7.30pm, Referee: McEvoy Ben
12 Sat Major:
Finglas Celtic v Shelbourne Academy, Kilshane Road, 6.15pm, Referee: Poutch Derek;
Crumlin Utd v Firhouse Carmel, Willie Pearse Park, 6.15pm, Referee: Daly Ned;
Greystones Utd v Mount Merrion, Woodlands, Referee: Kelly David;
St Mochta’s v Collinstown FC, Porterstown Road, Referee: Hunter Brendan;
Cabinteely FC v Shamrock Rovers, Kilboggit Park, Referee: Brennan Tim;
Stella Maris v Cherry Orchard, Dublin Port Stadium, Richmond Road,, Referee: Browne Martin
12 Sat Major 1:
St Kevin’s Boys v Phoenix FC, Ellenfield, 6.15pm, Referee: McEvoy Ben;
Lucan Utd v Leicester Celtic, Dodsboro, 6.15pm, Referee: Kelly John;
Corduff FC v Greenhill’s Boys, Corduff Park, Referee: Quigley Dominic;
Verona FC v Tallaght Town (SD), Coolmine Pk, Referee: Carberry Leanne;
Greenhill’s Boys v Ballyoulster Utd, Greenhills Park, Referee: Honer Killian
12 Sat A:
Beechwood FC B (SD) v Granada FC A (SD), Herbert Park, 6.15pm, Referee: Molloy John;
Castleknock Celtic v Knocklyon Utd, Porterstown Park, Referee: Ibeanu Israel;
Tallaght Town v Palmerstown FC, Carolan Park, Referee: Barry Kevin;
Rathcoole Boys v Tolka Rovers, Frank Cox Park, Referee: Rake David;
Crumlin Utd v Home Farm, Willie Pearse Park, 7.30pm, Referee: Daly Ned
12 Sat B:
Granada FC v Harolds Cross (SD), Meadowvale, Referee: Mooney Robert
13 Sun 3:
Aungier Celtic v Greenhill’s Boys, Walkinstown Park, Referee: Smith John;
Kilnamanagh AFC v Marks Celtic, Ring Road Tallaght, Referee: Halligan Adam;
Lucan Utd v Leixlip Utd, Dodsboro, Referee: Ward Reece;
Templeogue Utd v Park Celtic, Tymon Park, Referee: Mc Bride Philip;
Shankill FC v Terenure Rangers, Shanganagh Park, Referee: Traem Max;
Raheny Utd v St Kevin’s Boys, No16 St Anne’s Pk
13 Sun 4:
Lakelands FC v Parkvale FC (SD), Bearna Park, Referee: Brennan Vincent;
Booth Road Celtic v Terenure Rangers, Corkagh Park, Referee: Kavanagh Roy;
Beechwood FC B (SD) v Dundrum FC, Royal Hospital, Donnybrook, Referee: Nason Daniel;
Lucan Utd v Marks Celtic, Dodsboro, 7.30pm, Referee: Kelly John;
Finglas Celtic v Clontarf FC, Kilshane Road, 7.30pm, Referee: Poutch Derek
14 Sun 2:
St Kevin’s Boys v Finglas Utd, Ellenfield Park, Referee: Caswell Graham;
Lakelands FC v Tallaght Town, Bearna Park, Referee: Cooke Michael;
Knocklyon Utd v Leicester Celtic, Delaford Park, Referee: Quinn Thomas;
Dundrum FC v Mount Merrion, Meadowbrook, Referee: Ellison Declan;
Clontarf FC v Tolka Rovers, St Anne’s Park, Referee: O’Connor Thomas;
Beechwood FC (SD) v Terenure Rangers, Royal Hospital, Donnybrook, 7.30pm, Referee: Molloy John
14 Sun 4:
Beech Park v Harolds Cross (SD), Beech Park Green, Lucan, Referee: Bilei Rocky;
Clontarf FC v Hartstown Huntstown, St Anne’s Park, Referee: Rake David;
Drumcondra FC v Cambridge Boys, Albert Col, Referee: Bruton Andrew;
Phoenix FC v Rivermount Boys, Martin Savage Park, Referee: Byrne Willie;
Lakelands FC v Lucan Utd, Bearna Park, Referee: Daly Dermot;
Wayside Celtic v Templeogue Utd, Jackson Park, Referee: Bell Tony;
Dundrum FC v Belmont FC, Meadowbrook, Referee: O’Shea Rory.
Wednesday 22 May 2019 (6.30pm)
13 Sun 4:
Palmerstown FC v Leicester Celtic, Glenaulin Park, Referee: Kavanagh Andy.
Thursday 23 May 2019 (6.30pm)
15 Sun 1 (KO 11am unless stated).:
Beechwood FC B v St James Athletic (SD), Herbert Park, Referee: Molloy John 

Related posts

DDSL Fixtures – Page 1

Eamon Scott

NORTH EAST FL – WED APR 24 –

Eamon Scott

WDSL FIXTURES – APR 15 – APR 18

Eamon Scott