Striker Online
All Fixtures Homepage CLARE LEAGUE FIXTURES LATEST NEWS Latest News Homepage

Clare & District Soccer League Fixtures

Saturday 18 July


Maloney Garden Machinery Premier Division
McDonough Park: Newmarket Celtic A v Avenue Utd A 6.30pm Mark Rellis (Referee), Trevor White, Frankie Coote

Riverside: Shannon Hibs A v Bridge Utd A 7pm Dylan Shannon 

Cassidy Park: Lifford A v Shannon Olympic 7pm Michael Rock 

Lynch Park: Shannon Town A v Turnpike Rovers 7pm Brian Punch 

T Sheils & Company First Division League 
McDonough Park: Newmarket Celtic B v Avenue Utd B 7pm Mark Rellis (Referee), Trevor White, Frankie Coote

Cragg: Tulla Utd v Corofin Harps 7pm Paudie Hayes

Scariff: Mountshannon Celtic v Kildysart Celtic 7pm Julian Sandford 

Lahinch: Moher Celtic A v Ennis Town 7pm Sean Kenneally 

Sunday 19 July


Maloney Garden Machinery Premier Division
Lahinch: Sporting Ennistymon v Kilrush Rangers 11am Julian Sandford

Campion Insurance Second Division League 
Gort: Coole FC v Shannon Town B 11am Pa Gleeson

Sixmilebridge: Bridge Utd B v Manus Celtic A 11am Sean Kenneally

Liscannor: Moher Celtic B v Rineanna Rovers 2pm Michael Rock

Suttons Lighting Third Division League 
Riverside: Shannon Hibs B v Ennis Dons 11am Frankie Coote

Lees Road: Inch Crusaders v Cloughleigh Celtic 11am Paudie Hayes 

CSGL Electrical Youths League B Division
Kildysart: Kildysart Celtic v Newmarket Celtic 2.30pm Brian Punch

Cragg: Tulla Utd B v Ennis Town 2.30pm Trevor White 

Monday 20 July


CSGL Electrical Youths League A Division
Corrib Drive: Shannon Town v Bridge Utd 7pm Pa Gleeson 

Wednesday 22 July


Maloney Garden Machinery Premier Division
Cassidy Park: Lifford A v Avenue Utd A 7pm Pa Gleeson

Sixmilebridge: Bridge Utd A v Newmarket Celtic A 7pm Julian Sandford

T Sheils & Company First Division League
Fairgreen: Hermitage A v Avenue Utd B 7pm Dylan Shannon

Cragg: Tulla Utd v Newmarket Celtic B 7pm Mark Rellis

Scariff: Mountshannon Celtic v Corofin Harps 7.15pm Sean Kenneally

Campion Insurance Second Division League 
Corrib Drive: Shannon Town B v Rineanna Rovers 7pm Frankie Coote

Lees Road: Rhine Rovers v Bunratty Cratloe 7pm Paudie Hayes

Jim Casey Trophies U17 League Group B
Lahinch: Moher Celtic v Burren Utd 7pm Michael Rock

Thursday 23 July


Campion Insurance Second Division League 
Gort: Coole FC v Manus Celtic A 7pm Pa Gleeson

Sixmilebridge: Bridge Utd B v Kilkishen Celtic 7pm Mark Rellis

Suttons Lighting Third Division League 
Corrib Drive: Shannon Town C v Shannon Hibs B 7pm Julian Sandford

Kilmaley School: Connolly Celtic v Cloughleigh Celtic 7pm Dylan Shannon

Michael O’Gorman Youths Cup Quarter-Final
Roslevan: Avenue Utd v Kilrush Rangers 7pm Frankie Coote

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

Clare U17 Cup Quarter-Final 
Cragg: Tulla Utd v Shannon Town 7pm Paudie Hayes

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

Jim Casey Trophies U17 League Group A
McDonough Park: Newmarket Celtic v Ennis Town 7pm Sean Kenneally

Related posts

KERRY SCHOOLBOY LEAGUE – RESULTS & MATCH REPORTS

Eamon Scott

ROSCOMMON DISTRICT LEAGUE

Eamon Scott

COMBINED COUNTIES FOOTBALL LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott