fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageAULLatest News Homepage

AUL FIXTURES – TUES MAY 14

Tuesday 14 May  (7pm)


AUL Challenge Cup:
Baldoyle Utd v Sheriff YC, Brookstone Road, Referee: Kelly Wayne, Beasley Christy, O’Brien Aidan
First Ireland Premier B:
St Brendans United v Woodlawn/Sportslink, AUL Complex, Referee: Durran Alex;
Chanel SSC v Oliver Bond FC, AUL Complex, Referee: Murphy Terry
AUL Division 3 Sunday:
Stamullen FC v Clontarf FC, Gormanston Pk, 6.45pm, Referee: Suteu Alin
ViberStore Shield Premier B & Div 1:
Darndale FC v St Pats/Phoenix, AUL Complex, 7.15pm, Referee: Stephens Sean, Reid John, Suteu Alin.


Thursday 16 May  (6:45pm)


AUL Division 3 Sunday:
Dingle United v Raheny United, Deaf Village Ireland, Referee: Williams Paul;
St Itas AFC v Skryne Tara, St Ita’s Hospital Portrane, Referee: Kenny Patrick;
Portrane Ath FC v Finglas Rovers, Corballis Road Donabate, Referee: Lawless Brian Snr.


Friday 17 May  (7:30pm)


Striker Premier A:
Usher Celtic v Dingle United, Grangegorman A/W, Referee: Murphy Terry; Suteu Alin, Nolan Philip
First Ireland Sen Sat:
East Wall Bessborough v Balscadden FC, Clontarf Road All Weather, Referee: Stephens Sean
AUL Frank Roe Cup Final:
Phoenix FC v SCV FC, AUL Complex, 6.45pm, Referee: Bartley Frank, Lawless Brian Jn, Castillo Antonio, Moore Aidan
AUL Elastoplast Sports Shield Final:
Raheny United v St Columbans SYC, AUL Complex, 7pm, Referee: Byrne Robert, Ruggier Fred, Lawless Brian Snr, Beasley Christy
Leinster Junior Cup:
St Kevins Boys v Sheriff YC.


Saturday 18 May  (2pm)


First Ireland Sen Sat:
St Pats/Phoenix v Buttercrust Utd, Referee: Suteu Alin, Moore Aidan, Ruggier Fred
AUL Division 3 Saturday:
Hot Press MGB v Aungier Celtic, Grangegorman A/W, 12.0, Referee: Cunningham Larry
Myles O’Neill Cup:
Sheriff YC v Railway Union, Referee: McCabe Patrick, Nolan Philip, O’Connor Brian .


Sunday 19 May  (11am)


Striker Premier A:
St Pauls Artane v Hardwicke FC, AUL Complex, 2pm, Referee: Suteu Alin, Nolan Philip, Durran Alex
AUL Division 3 Sunday:
Clontarf FC v Stamullen FC, St Annes(Woodside), Referee: Allen Paul;
Skryne Tara v Dingle United, Tara Athletic Grounds, 11.30, Referee: Meath Officials
RPD Cup Final:
Woodlawn/Sportslink v Oliver Bond FC, AUL Complex, Referee: Houlihan Mark, Durran Alex, Allen Paul, O’Connor Brian.


Tuesday 21 May  (7pm)


First Ireland Premier B:
Oliver Bond FC v St Brendans United, AUL Complex, Referee: O’Brien Aidan
AUL Division 3 Sunday:
Skryne Tara v Portrane Ath FC, Tara Athletic Grounds, Referee: Meath Officials
ViberStore Cup Premier A:
Sheriff YC v Usher Celtic, AUL Complex, Referee: Durran Alex, Murphy Terry, Houlihan Mark.


Thursday 23 May  (6pm)


AUL Division 3 Sunday:
OLV FC v Clontarf FC, Markieviecz Pk, Referee: Bartley Frank.


Friday 24 May  (7pm)


Lusk United v Finglas Rovers, Rathmore Road Lusk, Referee: Cunningham Larry

Related posts

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE – RESULTS & FIXTURES

Eamon Scott

LSL FIXTURES – THU APR 25 – WED MAY 1

Eamon Scott

SPAR School Zone concludes with 102,860 students reached through the initiative

Eamon Scott