fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage AUL Latest News Homepage

ATHLETIC UNION LEAGUE RESULTS

Fixture Schedule

.
Friday 18 September (7:30pm)


VIBERSTORE AUL Premier Sunday:
Phoenix FC v Clontarf FC, Scribblestown, Referee: Suteu Alin, Cassin Kevin, Shelley Paul
AUL Division 3 Sunday:
Beggsboro FC, Idle
AUL Division 3A Saturday:
Elm Mount FC v Broombridge United FC, parnells, 8pm, Referee: Kenny Patrick
AUL Division 3B Saturday:
Lusk United v Raheny United, Rathmore Road Lusk, 7.45pm, Referee: Beasley Christy.


Saturday 19 September (2pm)


Senior Saturday:
St Marks Ath FC v Hardwicke FC, AUL Complex, 12.30, Referee: Allen Paul;
Crinian Strand FC v Kingswood Castle, AUL Complex, Referee: Nolan Philip;
Liffey Valley Rangers v Galty Celtic, Quarryvale Park, Referee: O’Connor Brian;
Valley Park United v St Columbans SYC, Plunket Ave Finglas, Referee: Suteu Alin

AUL Division 3A Saturday:
Whitehall Cel, Idle;
FC Donaghmede v St Itas AFC, Fr Collins Park, 1pm, Referee: Lawless Brian Snr;
Chanel SSC v Lusk United, Abbotstown Indoor, Referee: Smith Jim;
Clontarf FC v Carriglea FC, AUL Complex, Referee: Rogan James;
Phoenix FC v St Vincents Deaf, Scribblestown, Referee: Reid John


AUL Division 3B Saturday:
Hot Press MGB v Mourne Celtic FC, Grangegorman (grass), 12.30, Referee: Bartley Frank;
St Itas AFC v St Brendans United, St Ita’s Hospital Portrane, 1pm, Referee: Watson John;
St Columbans SYC v Willows FC, Glin Road, Referee: Preston Noel;
Beechhill Utd v Beggsboro AFC, Beech Hill Park, Referee: Greene Wayne.


Sunday 20 September (11.0)


VIBERSTORE AUL Premier Sunday:
Ely Woodlawn v Valley Park United, Sportslink, Referee: Houlihan Mark;
Skryne Tara v Dublin Celtic FC, Ross Cross, Referee: Meath Officials


AUL /LFL Division 1 Sunday:

Dynamo Dublin v Knocklyon, Phoenix Pk, Referee: LFL Officials;
Lakelands FC v Inter Malahide, Marley Pk allwearher, Referee: LFL Officials;
Mulhuddart FC v Rivermount Boys, Mick Walsh Pk, Referee: Hanney John;
Ballyogan Celtic v Jobstown Celtic, Bearna Pk Sandyford, 3pm, Referee: Castillo Antonio


AUL Division 3 Sunday:
Woodlawn/Sportslink v FC Donaghmede, Sportslink, Referee: Shelley Paul;
JK Celtic v Grange Woodbine, Belcamp Pk, Referee: Cassin Kevin;
Portrane Ath, Idle;
Swords Celtic v OLV FC, AUL Complex, Referee: O’Hanlon Joseph;
Elm Mount FC v Clontarf FC, St Anne’s Park, Referee: Cooney Thomas;
St Brendans United v St Itas FC, McAuley Park 1, Referee: Rush John.


Friday 25 September (7pm)


VIBERSTORE AUL Premier Sunday:
Hardwicke FC v Ely Woodlawn, Dublin Port Stadium;
Dublin Celtic FC v Phoenix FC, AUL Complex, 7.45pm


Senior Saturday:
Galty Celtic v Crinian Strand FC, Brickfield Pk Allweather

RESULTS

AUL /LFL Division 1 Sunday                                         

Dynamo Dublin 0 Lakelands FC 0

AUL Division 3 Sunday                                   

Portrane Ath 1 St Itas FC 2

OLV FC 2 St Brendans United 8

Clontarf FC 2 JK Celtic 1

Senior Saturday                                               

Galty Celtic 3 Valley Park United 2

AUL Division 3A Saturday                                             

St Vincents Deaf 0 Elm Mount FC 4

Carriglea FC 2 Chanel SSC 2

St Itas AFC 2 Phoenix FC 3

AUL Division 3B Saturday                                             

Willows FC 3 St Itas AFC 3

St Brendans United 1 Stamullen FC 5

Mourne Celtic FC 2 Lusk United 1

Raheny United  4 Hot Press MGB 1

Related posts

LSL FIXTURES – THURS 18 TO WED 24 APRIL

Eamon Scott

Five goal Roundwood make it a double as Coolboy fall in Under 16 Jako Cup

Eamon Scott

CLOHESSY LEADS WAY AS GRANGE HIT EMU FOR SIX AT WOODBINE PARK

Eamon Scott