fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageAULLatest News Homepage

ATHLETIC UNION LEAGUE FIXTURES

Friday 13 September (7:30pm)

Premier A AUL: Darndale FC v Woodlawn/Sportslink, AUL Complex, Referee: Suteu Alin, Cunningham Larry, Castillo Antonio.
AUL Division 3 Sunday: Beggsboro AFC v Finglas Rovers, Kilternan Rd Cabra, 7.45pm, Referee: Nolan Philip; Lusk United v Elm Mount FC, Rathmore Road Lusk, 7.45pm, Referee: Lawless Brian Snr.
AUL Division 3 A Saturday: Elm Mount FC v Celtic Park, AFL Complex, Referee: McCabe Patrick.


Saturday 14 September (2pm)


AUL/LFL Senior 3 Saturday: Lakeland FC v Buttercrust Utd, Leopardstown Pk, 11.30, Referee: LFL Officials; Old County v Broombridge Ath, Stanaway Park, Referee: LFL Officials; SCV FC v Phoenix FC, Quarryvale Park, Referee: Smith Jim; St Columbans SYC v Tallaght City, Glin Road, Referee: Domican Stephen; Valley Park United v Galty Celtic, Plunket Ave Finglas, Referee: Cunningham Larry.
AUL Division 3 A Saturday: Carriglea FC v Aungier Celtic, Monkstown Ave, Referee: Bartley Frank; Shanganagh Cliffs v Clontarf FC, Shanganagh Cliffs, Referee: Greene Wayne; Crinian Strand FC v St Itas AFC, St Anne’s Park, Referee: Shelley Paul; Whitehall Cel v Kingswood Castle, Whitehall Sports Grounds, Referee: Preston Noel.
AUL Division 3B Saturday: Howth Celtic v Broombridge United FC, Celtic Park Sutton, Referee: Reid John; Mourne Celtic FC v Lusk United, Mourne View, Referee: Dorin-Urcan Emil; Phoenix FC v Bridge United, Scribblestown, Referee: Rogan James; Raheny United v Beechhill Utd, St Anne’s Park, Referee: Allen Paul.


Sunday 15 September (11.am)


AUL Premier Sunday: Dublin Celtic FC v St Marks Ath FC, IT Blanchardstown, Referee: Lawless Brian Jn, Kenny Patrick, Shelley Paul; ¬†Ely Woodlawn v Howth Celtic, Sportslink, Referee: O’Hanlon Joseph, Watson John, Bartley Frank.
AUL Division 3 Sunday: OLV FC, Idle; Skryne Tara v Swords Celtic, Ross Cross, Referee: Meath Officials; St Itas AFC v Grange Woodbine, St Ita’s Hospital Portrane, Referee: Suteu Alin; Stamullen FC v Clontarf FC, Gormanston Pk, Referee: Allen Paul.


Monday 16 September (7:20pm)


AUL Futsal Premier Leagues: Blue Magic Futsal v Tolka Rovers, Abbotstown Indoor; Diaeuro Ireland v St Itas Futsal (Seniors), Abbotstown Indoor, 8.40pm.
Wednesday 18 September (7:20m); DCU v Bohemian AFC, Abbotstown Indoor; Puskas Hagi Futsal v Saints and Scholars, Abbotstown Indoor, 8.40pm.

Friday 20 September (7.45pm)


AUL Division 3 Sunday: Beggsboro AFC v Elm Mount FC, Kilternan Rd Cabra, Referee: Lawless Brian Snr
AUL/LFL Senior 3 Saturday: Phoenix FC v Valley Park United, Scribblestown, 7.30pm, Referee: Bartley Frank; Galty Celtic v Tallaght City, Brickfield Pk Allweather, 8pm, Referee: LFL Officials.
AUL Division 3B Saturday: Lusk United v Hot Press MGB, Rathmore Road Lusk, 2pm, Referee: Beasley Christy.

Related posts

Player eligibility question raised after Connacht Ulster Regions Cup test win

Eamon Scott

CARLOW JUVENILE LEAGUE

Eamon Scott

WICKLOW LEAGUE RESULTS

Eamon Scott