fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageAULLatest News Homepage

ATHLETIC UNION LEAGUE

Sunday 1 September (11am)


AUL Premier Sunday: Dublin Celtic FC v Darndale FC, IT Blanchardstown, Referee: Suteu Alin, O’Connor Brian, Bartley Frank.
AUL Division 3 Sunday: OLV FC v Elm Mount FC, Markieviecz Pk, Referee: Nolan Philip.


Friday 6 September (7pm)


AUL Premier Sunday: Howth Celtic v Valley Park United, Celtic Park Sutton, Referee: O’Hanlon Joseph, Shelley Paul, Lawless Brian Snr.


AUL Division 3 Sunday: Portrane Ath FC, Idle.

AUL/LFL Senior 3 Saturday: Phoenix FC v Lakeland FC, Scribblestown, Referee: Nolan Philip.
AUL Division 3B Saturday: Lusk United v Howth Celtic, Rathmore Road Lusk, 7.45pm, Referee: Cunningham Larry.


Saturday 7 September (2pm)


AUL Premier Sunday: St Marks Ath FC v Darndale FC, Dublin Port Stadium, 4pm, Referee: Houlihan Mark, Kenny Patrick, O’Connor Brian.


AUL/LFL Senior 3 Saturday: Broombridge Ath v Frankfort FC, John Paul Park 3, Referee: Smith Jim, Buttercrust Utd v Old County, Poppintree Park 4, Referee: McCabe Patrick, Galty Celtic v SCV FC, Brickfield Pk Allweather, Referee: LFL Officials.


AUL Division 3 A Saturday:
Carriglea FC, Idle; Celtic Park, Idle; Clontarf FC v Crinian Strand FC, St Annes(Woodside), Referee: Preston Noel; Elm Mount FC v Aungier Celtic, Ridgewood Swords, Referee: Dorin-Urcan Emil; Kingswood Castle v Shanganagh Cliffs, Ballymount Pk, Referee: Rogan James; St Itas AFC v Whitehall Cel, St Ita’s Hospital Portrane, Referee: Cassin Kevin.


AUL Division 3B Saturday: St Brendans United v Beechhill Utd, McAuley Park 1, Referee: Domican Stephen; Hot Press MGB v Mourne Celtic FC, Grangegorman (grass), 12pm, Referee: Williams Paul; Bridge United v Rivermeade FC, No.5 Ringsend Park, Referee: Hanny John; Broombridge United FC v Phoenix FC, John Paul Park 2, Referee: Rush John.


Sunday 8 September (11am)


AUL Premier Sunday: Clontarf FC v Dublin Celtic FC, St Annes(Woodside), Referee: Lawless Brian Jn, Byrne Robert, Reid John; Woodlawn/Sportslink v Raheny United, Sportslink, Referee: Suteu Alin, Watson John, Nolan Philip.


AUL Division 3 Sunday: Clontarf FC v Finglas Rovers, St Annes(Woodside), Referee: Castillo Antonio; Grange Woodbine v OLV FC, Edenmore Crescent, Referee: Allen Paul; Raheny United v Beggsboro AFC, St Anne’s Park, Referee: Bartley Frank; Skryne Tara v Stamullen FC, Ross Cross, Referee: Meath Officials; St Itas AFC v Elm Mount FC, St Ita’s Hospital Portrane, Referee: Durran Alex; Swords Celtic v Lusk United, Balheary Resevoir, Referee: Beasley Christy.

Related posts

Mick McCarthy urges Irish fans to stay safe and stay apart

Eamon Scott

Wexford Football League Fixtures

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott