fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FAI News RESULTS SSE AIRTRICITY UNDERAGE

ALL WEEKEND EA SPORTS UNDERAGE LEAGUE RESULTS

EA SPORTS NATIONAL UNDER 19 LEAGUE

Group A
Bohemians 5 (Precious Omochdere 2, Cian Byrne, Chris Lotefa, Colin
Conroy) Galway United 0

Cabinteely FC 2 (Lee McEvoy, Stephen McCann) Treaty United 1 (Josh
Quinlivan pen)

Cobh Ramblers 2 (Justin Eguaibor, Lee Kelly Obi) Bray Wanderers 1
(Owen Green)

Kerry League 0 Waterford FC 2 (Liam Kervick, Alan Dunwoody)

Shelbourne 1 (Robbie Lyons) Wexford FC 2 (Tyler Dunphy, Aaron Rowe)

Group B

Athlone Town 1 (Michael Ajaya) St Patrick’s Athletic 3 (Tommy Lonergan 3)

Derry City 2 (Michael Harris, Patrick Ferry) Finn Harps 1 (Jamie McDaid)

Dundalk 2 (Ebuka Kwelele 2) Drogheda United 2 (Michael Soyemi, Jamal Ibraham)

Longford Town 0 Sligo Rovers 2 (Eanna Clancy, Josh Mulrennan pen)

UCD 3 (Sean Schutte, Cormac Rafferty, Danu Kinsella Bishop) Shamrock
Rovers 3 (Dylan Duffy, Conan Noonan, Max Murphy)

EA SPORTS NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

Group A

Athlone Town 0 Sligo Rovers 1 (Conor Campbell)

Drogheda United 2 (Harry Brennan McMahon, Emre Topcu) Dundalk 1 (Ethan Sousa)

Finn Harps 1 (Jamie Harris) Derry City 2 (Mark Mbuli, Corey McLaughlin)

Cavan-Monaghan FP v Longford Town – off.

Group B

Cabinteely FC 1 (Gavin Doyle) Bohemians 2 (Daragh Murtagh, Divine Izekor)

Carlow-Kilkenny FC 2 (Peter Gordon, Jack Byrne) Cobh Ramblers 2 (Glen
Towler, David Eguaibor)

Cork City 3 (Kennedy Amechi, Eanna Fitzgerald, Franco Umeh) Kerry League 0

Klub Kildare 1 (Jamie Murphy) Bray Wanderers 0

Group C

Galway United 0 Treaty United 0

Limerick FC 1 (Ben Costello) Wexford FC 3 (Lucas Fitzpatrick 2, Aaron Murray)

Shelbourne 2 (Gavin Hodgins, David Toure pen) Waterford FC 2 (Cillian
Kelly, Sam Norval)

St Patrick’s Athletic 4 (Jack Murray, Alex Nolan, Craig King, Ross
Hanevy) UCD 1 (Lennon Gill)

EA SPORTS NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

Group A

Finn Harps 4 (Shaunie Bradley 2, Brendan McLaughlin, Aaron McLaughlin)
Sligo Rovers 2 (Garry Farren, Kyle McDonagh)

Mayo League 0 Derry City 6 (Trent Kone Doherty 3, Kyle McCluskey,
Callum McCay, Kevin Muldoon)

Group B

Galway United 0 St Patrick’s Athletic 0

Longford Town 2 (Robeiro Tica, Victor Lace) Athlone Town 2 (Darragh
Kenny, Zane Keane)

Group C

Cabinteely FC 4 (Brian McCaul, Peter Walshe, Fedrico Ruiz, Darragh
Harris) Drogheda United 0

Shelbourne 0 Bray Wanderers 1 (Ronan Langan)

Group D

Shamrock Rovers 2 (Ryan Richie, Naj Razi) Klub Kildare 0

Wexford FC 1 (Thomas Kelly) UCD 3 (Daire Kareem 2, Cian Meleady)

Group E

Cobh Ramblers 1 (Geoffrey Zeph) Waterford FC 1 (Conor Tobin)

Limerick FC 1 (John Ikiebay) Cork City 6 (Cian Spillane 2, Sam Bailey,
Noah Sowinski, Johnny Galvin, Brian O’Sullivan Connell)

EA SPORTS NATIONAL UNDER 14 LEAGUE

Group A

Derry City 1 (Callum Doherty) Mayo League 2 (Corey Lavery McCay, Kobe McDonald)

Sligo Rovers 0 Finn Harps 3 (Fintan Hasson 2, Jack Mawditt)

Group B

Athlone Town 4 (Lee Gilbert, Darragh Lough, Daniel Gaffney, Beau
Greene) Longford Town 0

St Patrick’s Athletic 0 Galway United 0

Group C

Bray Wanderers 2 (James Lonergan, Troy Finnegan) Shelbourne 1 (Cian Corboy)

Group D

Klub Kildare 0 Shamrock Rovers 3 (Darragh Marshall 2, Hugo Gwiazdowski)

UCD 2 (Carl Dempsey 2) Wexford FC 1 (Troy Sinnott)

Group E

Cork City 4 (Danny Miskella, Matthew Murray, Mikey Pedley, Matthew
Moore) Kerry League 0

Waterford FC 3 (Scott Collins 2, Zak O’Sullivan) Cobh Ramblers 2
(Chris Harrington, Jack O’Brien).

Related posts

FAI INTERMEDIATE CUP BUILD-UP

Eamon Scott

DDSL FIXTURES – U 11 / U12

Eamon Scott

Roscommon and District League Round Up

Eamon Scott