fbpx
Striker Online
LATEST NEWS LSL LSL RESULTS

Thursday, 20 August 2020

Major 1 Saturday

Glebe North 0 Tek United 4

Glenville FC 1 St. Mochtas FC 4

St. John Bosco 3 Wayside Celtic 7


Wednesday, 19 August 2020

Senior Division Sunday

Wayside Celtic 4 Portmarnock AFC 2

Ballymun United 2 Bluebell United 3

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital

Kilnamanagh AFC 4 Glenville FC 1

Senior Division 1A Sunday

Tolka Rovers 3 Dublin University FC 2

Inchicore Athletic FC 0 Collinstown FC 2

Drumcondra FC 3 Arklow Town FC 3

Dunboyne AFC 1 Dublin Bus 2

Senior Division 1B Sunday

Mid Sutton Sportslink FC 3 Broadford Rovers 3

Pegasus/St. James Ath 0 St. Kevins Boys 3

Ratoath Harps FC 4 Ayrfield United 2

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

Usher Celtic FC 3 CYM Beechwood 0


Tuesday, 18 August 2020

Major 1C Saturday

Cherryfield United 4 Lucan United FC 4

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

St. James Gate 2 FC Transylvania 4

Premier 1 Sunday

Bangor GG FC 7 Rush Athletic 2

Castleknock Celtic 2 Whitehall Rangers 0

Rathcoole Boys 0 Swords Celtic FC 7

Shankill FC 5 Cabinteely FC 1


Monday, 17 August 2020

Major Saturday

Bluebell United 5 Swords Celtic FC 1

Crumlin United FC 3 Colepark United 0

Major 1 Saturday

Home Farm FC 1 Templeogue United FC 2

Glebe North 5 Dublin Bus 3

Newtown Rangers AFC 5 St. John Bosco 1

Tolka Rovers 1 Malahide United 2

Major 1A Saturday

Leicester Celtic FC 1 Drumcondra FC 1

Pegasus/St. James Ath 4 Columbas Rovers 3

Seafordrock United 1 St. Kevins Boys 4

Major 1B Saturday

Finglas United 0 St Vincents Hospital FC 6

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

Hartstown Huntstown FC Ardmore Rovers 1

Premier Saturday

Valeview Shankill 7 Terenure College AFC 1

Lorcan Celtic 4 FC Hibernian 2

Glasnevin FC 3 Drumcondra AFC 11

Premier 1 Saturday

Vianney Boys 0 Woodhazel FC 3

Knockmitten United FC 4 Garda FC 6

Division 3 Saturday

Cloghertown United FC 0 Mid Sutton Sportslink FC 2

Rosemount Mulvey 3 Sallynoggin/Pearse 1

Trinity Donaghmede 6 Parkvale FC 1

Castleknock Celtic 2 Swords Celtic FC 2


Sunday, 16 August 2020

Senior Division Sunday

Bluebell United 1 St. Mochtas FC 0

Crumlin United FC 2 Killester Donnycarney FC 1

Bangor GG FC 3 Liffey Wanderers 0

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital

Greystones United AFC 2 Home Farm FC 1

Glenville FC 1 Glebe North 1

Newtown Rangers AFC 3 St. Patrick’s CYFC 1

Sacred Heart Firhouse Clover 2 Kilnamanagh AFC 1

Senior Division 1A Sunday

Drumcondra FC 0 Dunboyne AFC 0

Senior Division 1B Sunday

Hartstown Huntstown FC Mid Sutton Sportslink FC 5

Ayrfield United 3 St. Francis FC 3

Larkview Boys 1 Castleknock Celtic 1

Broadford Rovers 2 St. Kevins Boys 3

Pegasus/St. James Ath 0 Corduff FC 2

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

Rush Athletic 3 Blackrock College AFC 2

Premier Sunday

Ballymun United 0 MP FC 2

Premier 1 Sunday

Cabinteely FC 2 Castleknock Celtic 2

Balscadden FC 0 Swords Celtic FC 1

Knockmitten United FC 2 Rush Athletic 3

Whitehall Rangers 3 Blessington FC 4

Colepark United 6 Rathcoole Boys 1

Division 3 Sunday

Ayrfield United 3 Wayside Celtic 2


Saturday, 15 August 2020

Major 1 Saturday

Tek United 1 Tolka Rovers 2

Newtown Rangers AFC 6 Glebe North 0

Major 1A Saturday

Collinstown FC 4 Portmarnock AFC 2

Columbas Rovers 1 Verona FC 2

Drumcondra FC 0 Kilnamanagh AFC 3

Major 1B Saturday

Railway Union 5 Sheriff YC 1

Dunboyne AFC 0 St Vincents Hospital FC 1

Major 1C Saturday

CYM Beechwood 1 Skerries Town 5

Rosemount Mulvey 4 Lucan United FC 0

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

Ardmore Rovers Ayrfield United 1

Wicklow Rovers 6 FC Transylvania 1

Fairview CY 4 Newlands / Castle Park 0

Division 3 Saturday

Hartstown Huntstown FC Parkvale FC 6

Rosemount Mulvey 6 Iveagh Celtic 0

Marks Celtic FC 6 Cloghertown United FC 0

Division 3A Saturday

Knockmitten United FC 2 DCU Soccer Club 8

Hyde Park 1 St. Mochtas FC 2

Oliver Bond Celtic 6 Malahide United 3


Friday, 14 August 2020

Premier Saturday

FC Hibernian 1 Tymon Bawn AFC 0

Division 3 Saturday

Ashbourne United 2 Castleknock Celtic 0

Division 3A Saturday

McKelvey Celtic Spartak Dynamo FC 1

Senior Division 1A Sunday

Collinstown FC 3 Tek United 1

Templeogue United FC 2 Tolka Rovers 3

Inchicore Athletic FC 1 Dublin Bus 1

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

Drogheda Town 3 CYM Beechwood 1

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited

Stella East Wall FC 1 Baldoyle United 5

River Valley Rangers AFC 2 Dingle United 3


Thursday, 13 August 2020

Major Saturday

Swords Celtic FC 4 Colepark United 2

Booth Road Celtic 1 Bluebell United 5

Crumlin United FC 2 Cherry Orchard 1

Major 1A Saturday

Drumcondra FC 1 Collinstown FC 3

Sacred Heart Firhouse Clover 2 St. Kevins Boys 0

Seafordrock United 2 Columbas Rovers 0

Major 1B Saturday

St. Francis FC 1 Balscadden FC 0

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

Corduff FC Ardmore Rovers 2

Newlands / Castle Park 2 Ayrfield United 3

Fairview CY 2 Ballyfermot United 3

Premier Saturday

Lorcan Celtic 3 Baldoyle United 0

Terenure College AFC 0 Blackrock College AFC 3

Drumcondra AFC 3 Rush Athletic 6

Valeview Shankill 2 Esker Celtic FC 0

Premier 1 Saturday

Knockmitten United FC 3 Vianney Boys 0

Dublin Airport FC 2 Transport FC 3

Pegasus/St. James Ath 0 Woodhazel FC 3

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited

Trinity Donaghmede 0 Oliver Bond Celtic 3

Division 3 Sunday

Ayrfield United 4 Esker Celtic FC 0


Wednesday, 12 August 2020

Senior Division Sunday

Malahide United 5 Bluebell United 2

Ballymun United 0 St. Mochtas FC 5

Crumlin United FC 4 Liffey Wanderers 0

Portmarnock AFC 0 Killester Donnycarney FC 2

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital

Swords Celtic FC 3 Newtown Rangers AFC 2

St. Patrick’s CYFC 2 Greystones United AFC 1

Kilnamanagh AFC 2 UCD AFC 2

Sacred Heart Firhouse Clover 2 Glenville FC 1

Senior Division 1A Sunday

Drumcondra FC 2 St. John Bosco 0

Senior Division 1B Sunday

Castleknock Celtic 0 Kilbarrack United 1

St. Kevins Boys 2 Ardmore Rovers 0

Broadford Rovers 1 Larkview Boys 4

Corduff FC Ayrfield United 4

Mid Sutton Sportslink FC 1 Pegasus/St. James Ath 2


Tuesday, 11 August 2020

Dublin Port Company Cup Group 1

Larkview Boys 1 Raheny United 0

Dublin Port Company Cup Group 2

Crumlin United FC 3 Castleknock Celtic 0

Peamount United 0 Home Farm FC 3

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

Usher Celtic FC 4 FC Transylvania 1

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited

Oliver Bond Celtic 3 Baldoyle United 1

Kilmore Celtic F.C. 3 Trinity Donaghmede 0

St. Paul’s Artane FC 8 Cabinteely FC 2

Premier Sunday

Ballymun United 6 Sallynoggin/Pearse 3

Dublin Airport FC 3 Boyne Rovers 1

Newlands / Castle Park 1 Yellowstone Celtic FC 5

Premier 1 Sunday

Enniskerry YC 3 Whitehall Rangers 0

Knockmitten United FC 3 Blessington FC 0

Rush Athletic 2 Cabinteely FC 1

Swords Celtic FC 1 Colepark United 2

Bangor GG FC 7 Rathcoole Boys 2

Castleknock Celtic 1 Shankill FC 5


Monday, 10 August 2020

Major Saturday

Liffey Wanderers 2 Bangor GG FC 2

Major 1 Saturday

Home Farm FC 1 Malahide United 2

Templeogue United FC 1 Wayside Celtic 1

St. John Bosco 0 Tolka Rovers 8

Dublin Bus 2 St. Mochtas FC 3

Major 1A Saturday

Kilnamanagh AFC 6 Pegasus/St. James Ath 6

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

Ratoath Harps FC 0 Larkview Boys 1

Division 3 Saturday

Rosemount Mulvey 1 Parkvale FC 0

Ashbourne United 6 Sallynoggin/Pearse 1

Iveagh Celtic 2 Trinity Donaghmede 2

Cloghertown United FC 2 Hartstown Huntstown FC 0

Swords Celtic FC 2 Marks Celtic FC 3

Division 3A Saturday

DCU Soccer Club 2 St. Mochtas FC 2

Related posts

Strong finishing Malahide pull off Dalton Cup upset with Ardmore win

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

Eamon Scott

PAT O’TOOLE DIVISION 1 -leading scorers

Eamon Scott