All Fixtures Homepage Connacht FA GALWAY FA

Wednesday 11th March 2020
GFA Reserve League: Merlin Woods FC/Medtronic v Salthill Devon , at Drom, 8:30pm Note Venue;

Connacht Shield U16: Moyne Villa v Colemanstown Utd , at Headford, 8:00pm Qtr Final

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Moyne Villa v Knocknacarra , at Headford, 7:15pm ;


Thursday 12th March 2020


Galway FA U18 Div 2: Moyne Villa B v Athenry B, at Headford, 7:30pm

Galway FA U 12 Championship: Moyne Villa v Corrib Celtic , at Headford, 7:30pm


Saturday 14th March 2020


Western Hygiene Division 1: Colemanstown Utd v MacDara , at Colemanstown, 2:00pm

Western Hygiene Division 2: NUI Galway v Kinvara Utd , at Dangan, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Maree/Oranmore B v Cregmore/Claregalway FC , at Oranmore, 2:00pm ;

Corofin Utd v East Utd , at Corofin, 2:00pm ;

Corrib Celtic B v Gort Utd , at Annaghdown, 2:00pm ;

Corrib Rangers B v Bearna Na Forbacha B, at Laurel Park, 2:00pm

GFA Reserve League: Athenry v Tuam Celtic , at Athenry, 2:00pm ;

West Utd v Loughrea , at South Park, 4:00pm

FAI New Balance Youth Interleague Cup: Galway League v Wexford Football League , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm Qtr Final Note Venue

Galway FA U18 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Oughterard , at Cregmore, 2:00pm

Galway FA U18 Div 1 – Div 2 Tom Lally Cup: Salthill Devon B v Maree/Oranmore B, at Drom, 3:00pm Qtr Fina

 Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Salthill Devon v Tuam Celtic , at Drom, 12:30pm ;

Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 12:30pm ;

Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 2:30pm ;

Bearna Na Forbacha v Colga , at Na Forbacha, 2:30pm

Galway FA U14 Championship: Galway Hibs v Corrib Rangers , at Bohermore, 12:30pm ;

Mervue Utd B v Merlin Woods FC/Medtronic , at Mervue, 12:30pm ;

St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 12:30pm

Galway FA U14 Div 1: MacDara v Colemanstown Utd , at Carraroe, 10:00am ;

Corrib Celtic v Oughterard , at Annaghdown, 12:00pm ;

Salthill Devon B v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 12:30pm

Galway FA U14 Div 2: Athenry B v Knocknacarra C, at Athenry, 12:30pm ;

Ramblers v Kilshanvey Utd , at Leitrim, 12:30pm ;

Bearna Na Forbacha B v Renmore , at Furbo, 12:30pm ;

Kinvara Utd v Tuam Celtic B, at Kinvara, 12:30pm

 SFAI Sketchers Cup U13: St Kevins Boys v Mervue Utd , at St Kevins Boys, 2:00pm

 Galway FA U13 Div 2: Ballinasloe Town v Knocknacarra B, at Ballinasloe, 12:30pm

Connacht FA Cup U12: Knocknacarra v Athenry , at Cappagh Park, 2:00pm Qtr Final;

Kiltimagh-Knock Utd v Maree/Oranmore , at Kiltimagh, 2:00pm Qtr Final;

Salthill Devon v Ballina Town , at Drom, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U12: Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 12:30pm Qtr Final;

Ballymoe FC v St Bernards , at Ballymoe, 2:00pm Qtr Final;

Oughterard v Ballinasloe Town , at New Village, 2:00pm Qtr Final

 Galway FA U12 Premier: Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 10:30am

Galway FA U 12 Championship: Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 10:30am ;

Colga v Craughwell United , at Clarinbridge, 12:00pm

 Galway FA U12 Div 1: West Coast Utd v Kiltullagh , at Letterfrack, 12:30pm ;

Bearna Na Forbacha B v Athenry B, at Furbo, 12:30pm

Galway FA U12 Div 2: Colga B v Moyne Villa B, at Clarinbridge, 10:30am ;

Colemanstown Utd v Corofin Utd , at Colemanstown, 12:00pm ;

Cregmore/Claregalway FC B v Kinvara Utd , at Cregmore, 1:45pm

 Galway FA U12 Div 3: Craughwell United B v Renmore , at Craughwell, 10:30am ;

Tuam Celtic B v Gort Utd , at Tuam, 12:30pm ;

Corrib Rangers v Kilshanvey Utd , at Westside, 3:00pm

Galway FA U12 Div 4: St Bernards B v Kinvara Utd B, at Abbeyknockmoy, 10:30am ;

Cregmore/Claregalway FC C v Kiltullagh B, at Cregmore, 3:00pm

Galway FA U12 Div 5: Corofin Utd B v Maree/Oranmore E, at Corofin, 12:00pm ;

Knocknacarra C v Bearna Na Forbacha C, at Millers Lane, 12:30pm ;

Merlin Woods FC/Medtronic B v Athenry C, at Merlin Woods City Park, 12:30pm

GFA U12 Div 1 and 2 Cup: Maree/Oranmore B v Loughrea , at Oranmore, 12:30pm Round 1

GFA U12 Div 3 and 4 and 5 Cup: Merlin Woods FC/Medtronic v Colemanstown Utd B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ;

Salthill Devon C v Corrib Celtic B, at Drom, 10:30am


Sunday 15 March


Oscar Traynor Interleague: Kildare League v Galway League , at Kicullen, 2:30pm Qtr Final

Western Hygiene Premier Division: Corrib Rangers v St Bernards , at Westside, 11:00am ;

Corrib Celtic v Galway Hibs , at Annaghdown, 11:00am ;

West Utd v Athenry , at South Park, 11:00am ;

Loughrea v Mervue Utd , at Loughrea, 2:00pm

Western Hygiene Division 1: Merlin Woods FC/Medtronic v Renmore , at Merlin Woods City Park, 11:00am ; Tuam Celtic v West Coast Utd , at Tuam, 11:00am ;

Cois Fharraige v Knocknacarra , at Ros A Mhil, 11:00am ;

Dynamo Blues v Mervue Utd B, at Tuam, 11:00am

Western Hygiene Division 2: St Patricks v Oughterard , at Caherlistrane, 11:00am ;

Colga v Craughwell United , at Clarinbridge, 11:00am ;

West Utd B v Moyne Villa , at South Park, 11:00am

GFA Under 21 League: Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 2:00pm ;

Galway Hibs v Corrib Celtic , at Bohermore, 2:00pm ;

Colga v Corrib Rangers , at Clarinbridge, 4:00pm

Galway FA U18 Jimmy Sullivan Premier /Championship Cup: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 1:00pm Qtr Final;

Colga v Kilshanvey Utd , at Clarinbridge, 2:00pm Qtr Final;

Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 2:00pm Qtr Final;

Craughwell United v Moyne Villa , at Craughwell, 4:00pm Qtr Final

Galway FA U18 Div 1 – Div 2 Tom Lally Cup: Athenry B v Craughwell United B, at Athenry, 11:00am Round 1;

Kinvara Utd v Moyne Villa B, at Kinvara, 2:00pm Qtr Final;

Corrib Celtic v Loughrea , at Annaghdown, 2:00pm Qtr Final

Connacht FA Cup U16: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 11:00am Qtr Final;

Galway Hibs v Renmore , at Bohermore, 12:00pm Qtr Final;

Craughwell United v Merville Utd , at Craughwell, 2:00pm Qtr Final

Connacht Shield U16: Salthill Devon B v Athenry B, at Drom, 12:00pm Qtr Final;

Ramblers v Oughterard , at Leitrim, 2:00pm Qtr Final;

Salthill Devon v Gurteen , at Drom, 2:00pm Qtr Final

Galway FA U16 Prem: Cregmore/Claregalway FC v Maree/Oranmore , at Cregmore, 12:00pm

Galway FA U16 Championship: Knocknacarra v Bearna Na Forbacha , at Cappagh Park, 2:00pm

 Galway FA U16 Div 1: Colemanstown Utd v Kinvara Utd , at Colemanstown, 12:00pm ;

Athenry B v Craughwell United , at Athenry, 2:00pm ;

Kiltullagh v Cregmore/Claregalway FC B, at Kiltullagh, 2:00pm

U12 SFAI Subway Championship: Galway League v Longford League , at Galway League, 2:00pm

Galway FA U12 Div 1: Mervue Utd C v Knocknacarra B, at Mervue, 10:30am

 GFA Ladies Senior League: Corrib Celtic v Corrib Rangers , at Annaghdown, 2:00pm ;

Colemanstown Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Colemanstown, 2:00pm ;

Dunmore Town v Shiven Rovers , at Dunmore, 2:00pm ; 

GFA Girls U17 Cup: Cregmore/Claregalway FC v Corrib Rangers , at Cregmore, 2:00pm Semi Finals

 GFA Girls Under 17: Colga v Salthill Devon , at Clarinbridge, 2:00pm ;

Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 2:00pm

GFA Girls U13 Premier: Colga v Moyne Villa , at Clarinbridge, 10:30am ;

Craughwell United v Knocknacarra , at Craughwell, 10:30am ;

Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 4:00pm

GFA Girls U13 Championship Cup: Knocknacarra B v Corrib Celtic , at Cappagh Park, 12:00pm

GFA Girls U13 Championship: Oughterard v Maree/Oranmore , at New Village, 12:30pm


Wednesday 18 March


Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Moyne Villa v Mervue Utd , at Headford, 7:30pm ;

Related posts

Hegarty’s screamer dethrones Saints as Greencastle produce Junior Cup upset

Eamon Scott

NDSL – SMALL SIDE GAMES FIXTURES

Eamon Scott

NDSL Fixtures

Eamon Scott