All Fixtures Homepage Connacht FA FIXTURES GALWAY FA

Wednesday 13 November 2019


GFA Under 21 League: Tuam Celtic v Galway Hibs , at Tuam, 7:45pm

 Galway FA U18 Premier League: Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:45pm

Galway FA U14 Coley Smith Premier League: Salthill Devon v Knocknacarra , at Drom, 7:00pm


Thursday 14 November


Galway FA U13 Div 4: Moyne Villa C v St Bernards B, at Headford, 7:00pm


Saturday 16 November


Western Hygiene Premier Division: Maree/Oranmore v Corrib Rangers , at Oranmore, 2:00pm ; Mervue Utd v Loughrea , at Mervue, 3:00pm

Western Hygiene Division 1: West Coast Utd v Tuam Celtic , at Letterfrack, 2:00pm ; MacDara v Mervue Utd B, at Carraroe, 4:00pm

Western Hygiene Division 2: Kinvara Utd v NUI Galway , at Kinvara, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Gort Utd v Corrib Celtic B, at Mervue, 2:00pm Note Venue; Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha B, at Cregmore, 2:00pm ; East Utd v Kilshanvey Utd , at Castle Park, 2:00pm

GFA Reserve League: Loughrea v Colga , at Loughrea, 2:00pm

Galway FA U18 Premier League: Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 2:00pm

FAI Cup U17: Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 2pm ; TBC v Cregmore/Claregalway FC , at TBC, 2pm

Galway FA U15 Premier League: Maree/Oranmore v Mervue Utd , at Oranmore, 12:30pm ; Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 12:30pm ; Tuam Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Tuam, 12:30pm ; Salthill Devon v Galway Hibs , at Drom, 12:30pm

Galway FA U15 Championship: Renmore v Craughwell United , at Renmore, 12:30pm ; Mervue Utd B v Athenry , at Mervue, 12:30pm ; Kinvara Utd v Corrib Celtic , at Kinvara, 12:30pm ; Bearna Na Forbacha v Moyne Villa , at Furbo, 2:00pm

Galway FA U15 Div 1: St Bernards v Salthill Devon B, at Abbeyknockmoy, 12:30pm ; Corrib Celtic B v Cregmore/Claregalway FC B, at Annaghdown, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Cois Fharraige , at Tuam, 2:30pm ; Maree/Oranmore B v Athenry B, at Oranmore, 2:30pm ; Knocknacarra B v Corrib Rangers , at Cappagh Park, 2:30pm

Connacht FA Cup U14: Boyle Celtic v Kiltullagh , at TBC, 2:00pm

 Connacht Shield U14: Ballymote Celtic v Renmore , at Ballymote, 2:00pm

Galway FA U14 Championship: St Bernards v Loughrea , at Abbeyknockmoy, 12:30pm

SFAI Sketchers Cup U13: Ballinasloe Town v Westport United , at Ballinasloe, 12:00pm ; Newtown FC v Mervue Utd , at Newtown FC, 2:00pm ; Ballina Town v Salthill Devon , at Ballina Town, 2:00pm

Galway FA U13 Prem: Moyne Villa v Galway Hibs , at Headford, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Maree/Oranmore , at Na Forbacha, 12:30pm ; Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 12:30pm

Galway FA U13 Championship: Maree/Oranmore B v Salthill Devon B, at Oranmore, 10:30am ; Craughwell United v Corofin Utd , at Craughwell, 10:30am ; MacDara v Athenry , at Carraroe, 12:00pm ; Tuam Celtic v Cregmore/Claregalway FC , at Tuam, 12:30pm

Galway FA U13 Div 1: Kiltullagh v Moyne Villa B, at Kiltullagh, 10:25am ; Loughrea v St Bernards , at Loughrea, 10:30am ; Mervue Utd B v Kilshanvey Utd , at Mervue, 10:30am ; Corrib Celtic v Maree/Oranmore C, at Annaghdown, 10:30am

 Galway FA U13 Div 2: Merlin Woods FC/Medtronic v Athenry B, at Merlin Woods City Park, 10:30am ; Knocknacarra B v Oughterard , at Cappagh Park, 12:30pm ; West Coast Utd v Tuam Celtic B, at Letterfrack, 12:30pm

Galway FA U13 Div 3: Corrib Celtic B v Colga B, at Annaghdown, 10:30am ; Kinvara Utd v Colemanstown Utd , at Kinvara, 10:30am ; Corofin Utd B v Cregmore/Claregalway FC B, at Corofin, 10:30am ; Bearna Na Forbacha C v Salthill Devon C, at Furbo, 12:30pm

Galway FA U13 Div 4: Bearna Na Forbacha B v Moyne Villa C, at Furbo, 10:30am ; Cregmore/Claregalway FC C v Knocknacarra C, at Cregmore, 10:30am ; Galway Bohs v Corrib Rangers , at Millers Lane, 12:30pm

Connacht FA Cup U12: Maree/Oranmore B v Claremorris , at Oranmore, 2:00pm

Connacht Shield U12: Maree/Oranmore C v Corofin Utd , at Oranmore, 10:30am ; Merville Utd v Colemanstown Utd , at Merville, 2:00pm ; Mervue Utd C v Ballinasloe Town , at Mervue, 2:00PM


Sunday 17 November


Western Hygiene Premier Division: St Bernards v Athenry , at Abbeyknockmoy, 11:00am

Western Hygiene Division 1: Dynamo Blues v Colemanstown Utd , at Tuam, 11:00am ; Knocknacarra v Renmore , at Cappagh Park, 12:30pm

Western Hygiene Division 2: St Patricks v Colga , at Caherlistrane, 11:00am ; West Utd B v Craughwell United , at South Park, 11:00am ; Claregalway v Oughterard , at Mervue – All Weather, 2:00pm

Western Hygiene Division 3: Corrib Rangers B v Corofin Utd , at Westside, 11:00am

GFA Under 21 League: Athenry v Colga , at Athenry, 2:00pm

 Galway FA U18 Premier League: Kilshanvey Utd v Tuam Celtic , at Kilconly, 12:00pm ; Salthill Devon v Bearna Na Forbacha , at Drom, 2:00pm

Galway FA U18 Championship: Oughterard v Cregmore/Claregalway FC , at New Village, 2:00pm ; Craughwell United v Moyne Villa , at Craughwell, 2:00pm ; Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 2:00pm

Galway FA U18 Div 1: Corrib Celtic v Kinvara Utd , at Annaghdown, 2pm ; Loughrea v Ramblers , at Loughrea, 2pm

Galway FA U18 Div 2: Bearna Na Forbacha B v Craughwell United B, at Na Forbacha, 2:00pm ; Salthill Devon B v Athenry B, at Drom, 2:00pm ; Moyne Villa B v Cregmore/Claregalway FC B, at Headford, 2:00pm

FAI Cup U17: Rockmount v Renmore , at Rockmount, 2:00pm

 Connacht FA Cup U16: Tuam Celtic v Castlebar Celtic , at Tuam, 12:30pm ; Corofin Utd v Manor Rangers , at Corofin, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 2:00pm

 Connacht Shield U16: Oughterard v Knocknacarra , at New Village, 2:00pm ; Salthill Devon v Fahy Rovers , at Drom, 2:00pm ; Moyne Villa v Kiltullagh , at Headford, 2:00pm

Connacht Shield U12: Ballinasloe Town B v Cregmore/Claregalway FC , at Ballinasloe, 2:00pm

GFA Girls Under 17: Mervue Utd v Athenry , at Mervue, 2:00pm ; Kilshanvey Utd v Colga , at Kilconly, 2:00pm ; Moyne Villa v Cregmore/Claregalway FC , at Headford, 2:00pm ; Knocknacarra v Corrib Rangers , at Cappagh Park, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 2:00pm

GFA Girls under 15 Championship: Corofin Utd v Corrib Celtic , at Corofin, 2:00pm

 GFA Girls U13 Premier: Athenry v Salthill Devon , at Athenry, 10:30am ; Craughwell United v Colga , at Craughwell, 10:30am ; Bearna Na Forbacha v Moyne Villa , at Furbo, 10:30am

GFA Girls U13 Championship: Corrib Celtic v Maree/Oranmore , at Annaghdown, 10:30am ; Oughterard v Kilshanvey Utd , at New Village, 12:00pm ; Bearna Na Forbacha B v Knocknacarra B, at Furbo, 12:30pm


Wednesday 20 November


GFA Reserve League: MacDara v Merlin Woods FC/Medtronic , at Carraroe, 7:45pm

 GFA Under 21 League: Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Drom, 7:00pm Note Venue;

Related posts

So Hotels WNL: Women’s National League Cup quarter-final draw

Eamon Scott

NDSL Fixtures – SSG AND 11-A-SIDE

Eamon Scott

Connell schemes a plot to overcome North Korea with a final incentive!

Eamon Scott