fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESGALWAY FA

Monday 6th May


SFAI Subway Championship U16: Galway League v DDSL , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm Semi Final

GFA Under 15 Premier: Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 12:00pm

GFA Under 11 MARS:Kiltullagh Celtic v Kinvara Utd Athletic, at Kiltullagh, 6:30pm


Tuesday 7th May


U21 League 2019: Renmore v Colga , at Renmore, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Athenry , at Oranmore, 7:00pm ; Corrib Rangers v Renmore , at Westside, 7:00pm

U17/U18 Division 1 and 2 Cup: Oughterard v MacDara , at Eamonn Deacy Park, 7:00pm Final

U14 Division 1 and 2 Cup: Corrib Rangers v Knocknacarra , at Westside, 7:00pm Qtr Final; Craughwell United v Corrib Celtic B, at Craughwell, 7:00pm Qtr Final; Maree/Oranmore B v Renmore , at Oranmore, 7:00pm Qtr Final

GFA Coley Smith U14 Premier: Knocknacarra v Colga , at Cappagh Park, 7:00pm ; Kiltullagh v Tuam Celtic , at Kiltullagh, 7:00pm ; Salthill Devon v Athenry , at Drom, 7:00pm ; 

GFA Under 14 Championship: Cregmore/Claregalway FC v Galway Hibs , at Cregmore, 7:00pm ; Mervue Utd B v West Coast Utd , at Mervue, 7:00pm ; Corrib Celtic v Bearna Na Forbacha , at Annaghdown, 7:00pm ; 

GFA Under 14 Division 2: Athenry B v Cregmore/Claregalway FC B, at Athenry, 7:00pm ;

 GFA Under 12 Division 1: Corofin Utd v Maree/Oranmore C, at Corofin, 7:00pm ; 

GFA Girls Under 14 A: Bearna Na Forbacha v Salthill Devon , at Furbo, 7:00pm ; 

GFA Girls Under 14 B: Corofin Utd v Knocknacarra , at Corofin, 7:00pm ;

 GFA Girls Under 12 Premier: Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 7:00pm ;

 GFA Girls U12 Championship: Kinvara Utd v Athenry , at Kinvara, 7:00pm

GFA Under 11 MERCURY: Salthill Devon Athletic v Tuam Celtic Athletic, at Drom, 6:45pm ; 


Wednesday 8th May


Western Hygiene Reserve League: Maree/Oranmore v Dynamo Blues , at Oranmore, 7:00pm

U16 Premier Cup: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm Semi Fina

U16 Championship and Division 1 Cup: Renmore v Moyne Villa B, at Renmore, 7:00pm Semi Final; Cregmore/Claregalway FC v Loughrea , at Cregmore, 7:00pm Semi Final

GFA Under 16 Premier: Athenry v Galway Hibs , at Athenry, 7:00pm ; Mervue Utd v Tuam Celtic , at Mervue, 7:00pm

U15 Division 1 and Division 2 Cup: Oughterard v Oughterard B, at New Village, 7:00pm Semi Final

U14 Division 1 and 2 Cup: Moyne Villa v Corofin Utd , at Headford, 7:00pm Qtr Final

GFA Under 13 Premier: Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 7:00pm ; Craughwell United v Knocknacarra , at Craughwell, 7:00pm ; Athenry v Bearna Na Forbacha , at Athenry, 7:00pm ; Maree/Oranmore v Galway Hibs , at Oranmore, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Athenry v Colga , at Athenry, 7:00pm ; Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A:Cregmore/Claregalway FC v Corrib Celtic , at Cregmore, 7:00pm

;
Thursday 9th May


GFA u16 girls Championship: Maree/Oranmore v Colga , at Oranmore, 7:00pm Semi Finals; 

Western Hygiene Premier Division: Galway Bohs v Salthill Devon , at Millers Lane, 7:00pm ; Galway Hibs v West Utd , at Bohermore, 7:00pm ; Merlin Woods FC/Medtronic v Mervue Utd , at Merlin Woods City Park, 7:00pm

GFA Under 18/17 Premier: Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 7:00pm ; Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Renmore v Cregmore/Claregalway FC , at Renmore, 7:00pm ;

 GFA U18 Girls Shield: Oughterard v Kinvara Utd , at Eamonn Deacy Park, 7:00pm final; 

GFA Girls Under 16 : Mervue Utd v Cregmore/Claregalway FC , at Mervue, 7:00pm ;

 GFA Girls Under 14 A: Salthill Devon v Cregmore/Claregalway FC , at Drom, 7:00pm

GFA Girls Under 14 B: Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 7:00pm ; Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 11 JUPITER: Knocknacarra Rovers v Salthill Devon Celtic, at Cappagh Park, 7:00pm ;

 
Friday 10th May


GFA U16 Girls Shield: Kilshanvey Utd v Corrib Rangers , at Kilconly, 7:00pm Semi Finals

 U15 Division 1 and Division 2 Cup: St Bernards v Moyne Villa , at Abbeyknockmoy, 7:00pm Semi Final

GFA Under 13 Premier: Athenry v Mervue Utd , at Athenry, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Colga v Knocknacarra , at Clarinbridge, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier: Mervue Utd v Moyne Villa , at Mervue, 7:30pm


Saturday 11th May


Western Hygiene Division 1: West Utd B v Renmore , at South Park, 2:00pm

Western Hygiene Division 2: Cois Fharraige v Knocknacarra , at TBC, <> Play-off

Western Hygiene Reserve League: Athenry v Maree/Oranmore , at Athenry, 4:00pm ; Dynamo Blues v Corrib Rangers , at Tuam, 4:00pm

GFA Ladies Senior League: Shiven Rovers v Corrib Rangers , at Shiven Rovers, 7:00pm ; Cregmore/Claregalway FC v Colemanstown Utd , at Cregmore, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Maree/Oranmore v Renmore , at Oranmore, 12:30pm

GFA Under 15 Division 2: Loughrea v Bearna Na Forbacha B, at Loughrea, 12:30pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Kiltullagh v Colga , at Kiltullagh, 12:30pm ; Salthill Devon v Mervue Utd , at Drom, 12:30pm

GFA Under 14 Championship: Bearna Na Forbacha v Cregmore/Claregalway FC , at Furbo, 12:30pm ; Oughterard v Galway Hibs , at New Village, 12:30pm ; Kinvara Utd v West Coast Utd , at Kinvara, 2:00pm

GFA Under 14 Division 1: Cois Fharraige v Corofin Utd , at Carraroe, 2:00pm

GFA Under 14 Division 2: Corrib Rangers v Cregmore/Claregalway FC B, at Westside, 12:30pm ; Craughwell United B v Athenry B, at Craughwell, 12:30pm ; Tuam Celtic B v Maree/Oranmore B, at Tuam, 12:30pm

GFA Under 13 Premier: Craughwell United v Colga , at Craughwell, 10:30am ; Knocknacarra v Galway Hibs , at Cappagh Park, 10:30am ; Salthill Devon v Maree/Oranmore , at Drom, 10:30am

GFA Under 13 Championship: Knocknacarra B v Kiltullagh , at Cappagh Park, 12:30pm

GFA Under 13 Division 1: St Bernards v MacDara , at Abbeyknockmoy, 12:30pm

GFA Under 12 Premier: Galway Hibs v Tuam Celtic , at Bohermore, 10:30am ;

GFA Under 12 Division 1: Craughwell United v Mervue Utd C, at Craughwell, 10:30am

GFA Under 11 VENUS: Colemanstown Utd Athletic v St Bernards Athletic, at Colemanstown, 9:30pm


Sunday 12th May


Western Hygiene Premier Division: Galway Hibs v Salthill Devon , at Bohermore, 11:00am ; Loughrea v West Utd , at Loughrea, 2:00pm ;

 Western Hygiene Division 1: St Bernards v West Coast Utd , at Abbeyknockmoy, 11:00am

Western Hygiene Division 3: Craughwell United v Loughrea B, at Mervue, 11:00am Playoff for promotion

U17/U18 Premier/Championship Cup: West Coast Utd v Mervue Utd , at Letterfrack, 2:00pm Semi Final;

SFAI Sketchers U16 Cup: Midleton v Salthill Devon , at Cork FA, 4:00pm SFAI Final

U16 Premier Cup: Galway Hibs v Mervue Utd , at Bohermore, 2:00pm Semi Final

GFA Under 16 Premier: Kilshanvey Utd v Galway Hibs , at Kilconly, 2:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Knocknacarra v Maree/Oranmore , at Cappagh Park, 2:30pm

West Region U16 Girls: Mervue Utd v Salthill Devon , at Eamonn Deacy Park, 2:00pm final

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Bearna Na Forbacha , at Westside, 2:00pm ; Maree/Oranmore v Moyne Villa , at Oranmore, 2:00pm

GFA Girls Under 12 Premier:Knocknacarra v Oughterard , at Cappagh Park, 10:30am

GFA Girls U12 Division 1: Oughterard B v Colga B, at New Village, 11:00am ; 


Monday 13th May


GFA Ladies Senior League: Corrib Celtic v Shiven Rovers , at Annaghdown, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Maree/Oranmore v Salthill Devon , at Oranmore, 7:00pm ; Colga v Mervue Utd , at Clarinbridge, 7:00pm

GFA Girls Under 14 A: Cregmore/Claregalway FC v Salthill Devon , at Cregmore, 7:00pm


Tuesday 14th May


Western Hygiene Reserve League: Corrib Rangers v Merlin Woods FC/Medtronic , at Laurel Park, 7:00pm

U21 League 2019: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 7:00pm ; Athenry v Corrib Celtic , at Athenry, 7:00pm ; Colga v Corrib Rangers , at Clarinbridge, 7:00pm

GFA Coley Smith U14 Premier: Colga v Maree/Oranmore , at Clarinbridge, 7:00pm ; Mervue Utd v Knocknacarra , at Mervue, 7:00pm ; Salthill Devon v Colga , at Drom, 7:00pm ;

GFA Under 14 Championship: Galway Hibs v Mervue Utd B, at Bohermore, 7:00pm ; Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic , at Furbo, 7:00pm

GFA Under 14 Division 1: Salthill Devon B v Corofin Utd , at Drom, 7:00pm

GFA Under 14 Division 2: Maree/Oranmore B v Corrib Rangers , at Oranmore, 7:00pm ; Craughwell United B v Cregmore/Claregalway FC B, at Craughwell, 7:00pm

GFA Under 13 Premier: Colga v Bearna Na Forbacha , at Clarinbridge, 7:00pm


Wednesday 15th May


Michael Byrne Cup: St Bernards v Mervue Utd , at Abbeyknockmoy, 7:00pm Semi Final

GFA Ladies Senior League: Corrib Rangers v Colemanstown Utd , at Westside, 7:00pm

GFA Under 18/17 Premier:Mervue Utd v Maree/Oranmore , at Mervue, 7:00pm ;

GFA Under 16 Premier: Mervue Utd v Salthill Devon , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 15 Premier: Renmore v Athenry , at Renmore, 7:00pm

GFA Under 13 Premier: Galway Hibs v Maree/Oranmore , at Bohermore, 7:00pm ; Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 7:00pm ; Mervue Utd v Craughwell United , at Mervue, 7:00pm

GFA Under 12 Premier: Galway Hibs v Salthill Devon , at Bohermore, 7:00pm ; Tuam Celtic v Mervue Utd , at Tuam, 7:00pm ; Athenry v Knocknacarra , at Athenry, 7:00pm

GFA Girls Under 14 Cup: Knocknacarra v Salthill Devon , at Cappagh Park, 7:00pm semi final

GFA Girls Under 14 A: Corrib Rangers v Corrib Celtic , at Westside, 7:00pm ; Oughterard v Cregmore/Claregalway FC , at New Village, 7:00pm

GFA Girls Under 12 Premier:Cregmore/Claregalway FC v Bearna Na Forbacha , at Cregmore, 7:00pm ;

Related posts

FAI SCHOOLS

Eamon Scott

SLIGO LEITRIM LEAGUE

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott